'BARIŞ PLANI' DİYE YUTTURULAN PLAN, BİR İŞGAL PROJESİDİR

Erdoğan, 'yüzyılın barış planı' diye yutturulan plan, bir işgal projesidir." dedi.
14/02/2020 10:32:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanPakistan Parlamentosunda Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumuna katıldı.

Parlamento ve senato üyelerini "Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu" diyerek selamlayan Erdoğan, resmi ziyaret vesilesiyle Pakistan Meclisi'ne hitap etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Türkiye'deki 83 milyon kardeşinizin Türkiye Büyük Millet Meclisinde milli iradeyi temsil eden tüm milletvekillerimizin selamlarını iletmek istiyorum." diyen Erdoğan, İslamabad'a ayak bastıkları andan itibaren kendilerini coşkuyla kucaklayan herkese, Pakistan makamlarına samimiyetleri, misafirperverlikleri için teşekkür etti.

"Kudüs bizim kırmızı çizgimiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs'ün kırmızı çizgileri olduğunu hatırlatarak, "Haremi Şerif'i işgalci İsrail yönetiminin insafına terk etmeyeceğimizi tüm dünyaya ilan ettik. Geçtiğimiz haftalarda Amerikan yönetimi tarafından 'yüzyılın planı' adı altında açıklanan işgal, ilhak ve yıkım planı karşısında da en güçlü tepkiyi yine biz verdik, vermeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Oturumda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Trump ve Netanyahu arasında Kudüs'le ilgili atılan adım, 'yüzyılın barış planı' diye yutturulan plan, bir işgal projesidir." dedi.


14/02/2020 10:32:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.