'İSRAİL MESCİDİ AKSA'DA HER ŞEYE EL KOYMAK İSTİYOR'

İslami Vakıflar Meclisi Başkanı Şeyh Abdülazim Selheb işgal yönetiminin Mescid-i Aksa'nın tümüne el koymak için çalıştığını söyledi.
14/09/2019 18:20:00

İslami Vakıflar Meclisi Başkanı Şeyh Abdülazim Selheb, İsrail'in Kudüs şehrine ve kuşatma altında olan ahalisinin içine sızmalarının kademeli bir şekilde arttığına dikkat çekerek işgal yönetiminin kutsal Kudüs şehrinde önemli bir yahudileştirme faaliyeti yaptığını ve ahalisinin meşru haklarını gasp ettiğini dile getirdi.

Şeyh Selheb, Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada mevcut şartlarda Mescid-i Aksa'ya yönelik en büyük tehlikenin onun tarihi statüsünü değiştirmek olduğunu ifade ederek işgal yönetiminin Mescid-i Aksa'nın tümüne ve mihrabına el koymak için çalıştığına dikkat çekti.

Selheb, Kudüs ve onun Mescid-i Aksa konusunun aynı zamanda Yüzyılın Anlaşması planının merkezine yerleştirildiğini hatırlatarak ABD'nin bu konuda Filistin halkına dayatma yapma hesapları içinde olduğunu belirtti. Arap dünyasının ve İslam dünyasının bu konuda ihmalkâr davranması durumunda bu dayatmanın yapılması tehlikesinin bulunduğunu söyledi.

Selheb, işgal yönetiminin Mescidi Aksa'daki her şeye, odalarına, yollarına ve çevresinde yer alan ve yahudi yerleşim çalışmalarından dolayı taşları dökülen binalara el koymaya çalıştığını, bütün bunlar karşısında mücadele edilmemesinin söz konusu olamayacağını dile getirdi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

14/09/2019 18:20:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.