'KUDÜS'TE FİLİSTİNLİ KURUMLARIN KAPATILMASI YAHUDİLEŞTİRME POLİTİKASIDIR'

Hamas ileri gelenlerinden Re'fet Nasif, İsrail işgal rejiminin Kudüs'te Filistinli kurumları hedefe yerleştirmesinin şehri Yahudi kisvesine sokma olduğunu söyledi.
21/11/2019 22:01:00

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas ileri gelenlerinden Re'fet Nasif, İsrail işgal rejiminin işgal altındaki Kudüs'te Filistinli kurumları hedefe yerleştirmesinin bu şehri yahudileştirme, mukaddes mekanlarını ve kurumlarını yahudi kisvesine sokma amaçlı politikasının bir parçası olduğunu söyledi. 

Re'fet Nasif, Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamasında bu siyasetin ve buna bağlı uygulamaların, saldırıların devam etmesinde bir yandan ABD'nin açıkça yeşil ışık yakmasının bir yandan da siyonist işgalcinin Kudüs'teki ve işgal altındaki Filistin'in muhtelif bölgelerindeki uygulamalarına hem bölge ülkelerinin hem de uluslararası toplumun sessiz kalmasının önemli rolü olduğunu dile getirdi. Bu arada işgalciyle anlaşma peşinde koşturulmasının da onun bileğini güçlendirdiğini hatırlattı.

Nasif açıklamasında işgalcinin bütün bu saldırılarının devam etmesinin tehlikesine dikkat çekerek Filistin halkının bütün kesimlerini, Arap toplumlarını ve İslam ümmetini bu davanın ve mukaddesatının yüklediği sorumluluğu üstlenmeye, işgalcinin düşmanca politikasına her yönden karşı durmaya çağırdı. 

İşgal yönetimi Kudüs'te geniş çaplı baskınlar gerçekleştirmiş ve bu şehirde Filistinlilere ait bazı kurumları kapatmıştı. 

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

21/11/2019 22:01:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.