AGD BEYAZIT KUDÜS SEFERİ

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüs Teşkilatı Bahar Dönemi Planlama Kampını Kudüs’te gerçekleştirdi.
12/02/2018 16:22:00
Foto Haber

 

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüs Teşkilatı Bahar Dönemi Planlama Kampını Kudüs’te gerçekleştirdi.

Mescid-i Aksa içerisinde eğitim birimi toplantısını gerçekleştiren grup açtığı pankart ile Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın işaret ettiği II. Yalta konferansına vurgu yaptı.

Mescid-i Aksa içerisinde “Kudüs İslam’ın Başkentidir” yazılı tişörtlerle mesajlarını veren gençler, Siyonist İsrail ve Trump’ın kararına karşı Kudüs’ün İslam’ın başkenti olduğu gerçeğini tekrarladı.

AGD İstanbul Üniversitesi Kampüs Başkanı Mücahid Süzer, yaptığı açıklamada: “Peygamber Efendimiz (s.av) oraya gidiniz ve orada namaz kılınız hadisi üzerine bugün burada bulunmaktayız. Burada bulunuşumuzun bir diğer nedeni de Filistinli kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmektir. İlk insandan günümüze kadar dünyanın ve insanlığın merkezi olan Kudüs, İslam ümmetinin kalbidir. Ümmetin birlik ve beraberliği için Siyonist İsrail’in bu topraklardan defedilmesi gerekmektedir." Diye konuştu.

Kudüslülerin Mescid-i Aksa'da yaşadığı ihlallerine değinen Süzer, sözlerine şöyle devam etti:

"Mescidi Aksa'ya İsrail Askerleri gözetiminde girmek Müslümanlar için kabullenilebilecek bir durum değildir. Kudüs İslam’ın ve Müslümanlarındır. Biz Kudüs’ü sahipsiz bırakmayacağız. Geçmişimize ve tarihimize sahip çıkacağız.”

12/02/2018 16:22:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.