AK Parti Sözcüsü Çelik: İsrail'de olumsuz gelişmeler devam ediyor

Ömer Çelik, yerleşim yerleri ile ilgili olarak İsrail'de olumsuz gelişmelerin devam ettiğini belirtti.
10/01/2022 23:11:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu.

"Bunlar, iki devletli çözüm perspektifini imha eden yaklaşımlardır"

Ömer Çelik, yerleşim yerleri ile ilgili olarak İsrail'de olumsuz gelişmelerin devam ettiğini belirtti. En son Kudüs Belediyesine bağlı Yerel Planlama ve İmar Komitesinin 3 bin 557 yeni birimin kurulmasına dair 5 yerleşim planına onay verdiğini aktaran Çelik, şöyle devam etti:

"Bunlar, iki devletli çözüm perspektifini imha eden yaklaşımlardır. Kendi içerisinde bir bütün olan Filistin devletinin var olmasını engellemeye dönük son derece radikal adımlardır. Bunu bir kere daha kınıyoruz. Bu yeni yerleşim yerine onay verilmesine, Birleşmiş Milletler'in daha güçlü bir ses çıkarması gerektiğini, ses çıkarmakla kalınmaması gerektiğini, bunun birtakım hukuki tedbirlerle engellenmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Coğrafi bütünlüğe haiz bir Filistin devletini fiziksel olarak imkansız hale getiren bu yaklaşım, oradaki barışı da imkansız hale getirecektir. Bundan da herkes zarar görecektir. Biz bu doğrultudaki çabalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz."

10/01/2022 23:11:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.