ARJANTİN VE URUGUAY'A TEPKİ

Güney Amerika ülkelerinden Arjantin ve Uruguay arasında oynanacak olan hazırlık maçının Filistin'in işgal altındaki şehri Tel Aviv'de oynanacak olması tepkilere neden oldu.
19/11/2019 09:21:00

Filistin Boykot Kampanyası, Güney Amerika ülkelerinden Arjantin-Uruguay arasından oynanacak olan hazırlık maçının işgal altındaki Tel Aviv'de bulunan Bloomfield Stadında yapılacak olmasına tepki gösterdi.

Dünyaca ünlü Arjantinli futbolcu Messi, geçtiğimiz günlerde işgal altında Burak Duvarını ziyaret ederek, Yahudi ritüellerine göre ayin yapmıştı. Messi'nin bu hareketi de tepkilere neden olmuştu.

İsrail'i Boykot Kampanyası, Filistin halkına yönelik katliamlar gerçekleştirmeye devam eden işgal rejiminin cinayetlerinin üzerini örtmeyi amaçlayan böyle bir maçı kınadığını açıkladı. 

Yapılan basın açıklamasında, siyonist işgal rejiminin bu maçı, Filistin halkına karşı sergilediği insanlık dışı tutumunun, aralarında birçok çocuğun ve kadının da bulunduğu 34 insanı katlettiği Gazze'ye yönelik son saldırılarının, katliamlarının üstünü örtmek için değerlendireceğine dikkat çekildi. 

Açıklamada, "Bu maçın işgal altındaki Filistin topraklarında yapılması kesin olarak her iki kulübün de spor alanındaki itibarını ve ahlaki seviyelerini düşürecek, destekçileri tüm dünyada adalet ve barıştan yana olanların nazarında bundan dolayı büyük bir prestij kaybına uğrayacaklardır. Onlar bununla israil işgal yönetiminin cinayetlerinden dikkatleri başka yöne çekmeyi, onun kinci yüzünü sevimli göstermeyi amaçlamaktadırlar. Bu tutumlarıyla da bütün insanî değerlere ve ilkelere muhalif davranmaktadırlar." ifadelerine yer verildi.

Filistin Boykot Kampanyası, doğacak olumsuz sonuçlardan uzak kalınması için maçın iptal edilmesi veya yerinin değiştirilmesi çağrısı yaptı. 

19/11/2019 09:21:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.