Batı Şeria'da ve Babu'l-Amud'da çatışmalar

Dün gece Batı Şeria'nın değişik bölgelerinde Filistinli gençler siyonist işgal güçlerinin üzerine molotof kokteylleri attılar ve bazı yerlerde de silahlı saldırılar oldu. Bu arada işgal güçleri Kudüs'ün Babu'l-Amud (Şam
09/04/2022 15:26:00

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre Nablus'un Gerizim Dağı bölgesinde işgal güçlerine ait bir askeri kontrol noktasında direnişçiler işgal güçlerine otomatik silahlarla saldırı düzenledi.

El-Halil'in güneyindeki Devra kasabasının güneyinde bulunan Harsa üçgeninde işgal güçlerine ait askeri kuleye yönelik olarak da Filistinli gençler molotof kokteylleri attı.

İşgal altındaki Kudüs şehrinin Babu'l-Amud mıntıkasında ise işgalci güvenlik güçlerinin saldırgan tutumundan dolayı dün gece Filistinli gençlerle aralarında yine çatışmalar vuku buldu.

Kudüs'teki kaynakların verdiği bilgilere göre işgal rejimi dün gece Babu'l-Amud'a yine çok sayıda asker, polis ve Musta'rabin olarak isimlendirilen Arap kıyafetleri giyerek kendilerini kamufle eden özel güvenlik ekiplerini sevk ederek bölgede toplanan ahaliyi takibe ve saldırılar düzenlemeye, gençleri coplarla darp etmeye başladı. Bu saldırılar ise Filistinli gençlerle aralarında çatışmalar çıkmasına neden oldu. Saldırılarda iki gencin yaralandığı birinin tedavi için hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Ramazan'ın girmesinden bu yana Babu'l-Amud'da her gece çatışma oldu.

09/04/2022 15:26:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.