BİR HAFTADA 390 FANATİK YAHUDİ MESCİD-İ AKSA’YA BASKIN DÜZENLEDİ

Son bir hafta boyunca 390 Yahudi yerleşimci İsrail polisinin eşliğinde işgal altındaki Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.
13/09/2019 18:39:00
Foto Haber

Düzenli olarak işgal altındaki Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın hürmetini ihlal eden fanatik Yahudiler bu hafta da harem-i şerife baskın düzenlemeye devam etti.

Safa.ps’in haberine göre, son bir hafta boyunca işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir beldesinde bulunan Mescid-i Aksa’ya 390 fanatik Yahudi, İsrail polisinin eşliğinde baskın düzenledi.

Fanatik Yahudiler, cuma cumartesi hariç her gün İsrail polisi eşliğinde Mescid-i Aksa'nın avlusuna giriyor. Bu durum sık sık bölgede gerginliğin tırmanmasına ve Filistinlilerle İsrail polisi arasında arbedeye neden oluyor.

Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında "Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu" iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor ve Harem-i Şerif'te kendilerinin de ibadet haklarının olduğunu öne sürüyor.

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi özelliğini taşıyor.

13/09/2019 18:39:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.