El-Halil'in doğusunda yaşlı bir Filistinli yerleşimcilerin saldırısında yaralandı

Yaşlı bir Filistinlinin, Batı Şeria'nın güney kesiminde yer alan El-Halil şehrinin doğusunda kendi arazisi üzerinde, yahudi yerleşimci teröristlerin saldırısı sonucu yaralandığı ve bedeninin değişik yerlerinde şişmeler meydana gel
18/06/2022 10:52:00

Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre 64 yaşındaki Abdülkerim İbrahim El-Ca'beri, işgalcilerin El-Halil'de Filistinlilerin arazilerini gasp ederek inşa etmiş oldukları Kiryat Arba yahudi yerleşim merkezinin girişinin hizasında bulunan arazisi üzerinde yerleşimci teröristlerin saldırılarına maruz kaldı.

El-Ca'beri'nin saldırı sonucu orta düzeyde yaralandığı ve bedeninde şişmeler meydana geldiği, bu yüzden tedavi için hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Siyonist işgal güçleri tarafından himaye edilen yerleşimci çeteler Batı Şeria'nın her tarafında sürekli terör estiriyor. Bazen Filistinlilere saldırıyor, bazen onların arazilerini tahrip ediyor, ağaçlarını yakıyor veya kırıyor, evlerini yakıyor, koyun sürülerini ve tarım ürünlerini çalıyorlar.

Kısa adı ARIJ olan Kudüs Uygulamalı Araştırma Enstitüsü (Applied Research Institute –Jerusalem) Genel Müdürü Cad İshak tarafından yapılan açıklamada Batı Şeria ve Kudüs bölgelerinde 199 yahudi yerleşim merkezi, 220 gecekondu tarzı yerleşim bölgesi bulunduğu ve buralarda toplam 913 bin yahudi yerleşimcinin ikamet ettiği bilgisi verilmişti.

Uluslararası yasalara göre bu yerleşim merkezlerinin tamamı gayri meşru sayılıyor. İşgal rejimi bu yerleşim merkezlerinin tamamını Filistinlilerin arazilerini hukuksuz yollarla gasp etmek suretiyle inşa etmiş durumda.

18/06/2022 10:52:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.