FANATİK YAHUDİLERDEN MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN!

İsrail polisi korumasındaki 154 fanatik Yahudi, Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın yaptı.
07/08/2019 14:34:00

İsrail polisinin eşlik ettiği 150'den fazla işgalci fanatik Yahudi, işgal altındaki Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Sözcüsü Firas Dibs, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail polisi korumasındaki 154 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'nın güneybatısındaki El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e girdiğini belirtti.

Dibs, ayrıca, İsrail polislerinin Harem-i Şerif'te bulunan bir Filistinli ile Rahmet Kapısı Mescidi yakınındaki Mescid-i Aksa korumalarından Muhenned İdris'i fanatik Yahudilerin baskınından hemen önce "vahşice" darbederek gözaltına aldığını aktardı.

Fanatik Yahudiler, İsrail polisi eşliğinde zaman zaman Mescid-i Aksa'nın avlusuna giriyor. Bu durum sık sık bölgede gerginliğin tırmanmasına ve Filistinliler ile İsrail polisi arasında arbede yaşanmasına neden oluyor.

İsrail polisinin Filistinlilere ve Harem-i Şerif görevlilerine yönelik uygulamalarını sertleştirdiği bir dönemde Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesi dikkati çekiyor.

İşgal altındaki Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında, sözde "Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu" iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor, Mescid-i Aksa'da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.

 

Kaynak: AA

07/08/2019 14:34:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.