Filistinli bir genç yerleşimci terörist tarafından bıçaklanarak şehit edildi

Filistin Sağlık Bakanlığı, Batı Şeria'nın Selfit bölgesinde Filistinli bir gencin bir yahudi yerleşimci terörist tarafından doğrudan hedef alınarak bıçaklanmak suretiyle şehit edildiğini duyurdu.
22/06/2022 12:28:00

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgilere göre Selfit'in İskaka mıntıkasında 27 yaşındaki Ali Hasan Harb isimli bir genç dün (21 Haziran Salı) gece bir yahudi yerleşimci terörist tarafından doğrudan kalbine hançer saplanarak şehit edildi. Saldırıda çok ağır bir şekilde yaralanan genç acilen hastaneye kaldırıldı ama kısa bir süre sonra Sağlık Bakanlığı gencin hayatını kaybettiğini duyurdu. Şehit edilen gencin mühendis olduğu bilgisi verildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre yerleşimci terör çetelerinin İskaka bölgesindeki bir tepeyi ele geçirmeye çalışmaları üzerine Filistinlilerle yerleşimci teröristler arasında çatışmalar çıktı. Filistinli gençlerin terör çetelerinin kendi arazilerine el koymalarına engel olmaya çalışmaları üzerine bir yerleşimci terörist Filistinli bir gence yaklaşarak onu göğsünden hançerledi.

Hem işgal askerlerinin hem de onlar tarafından tarafından özellikle korunan ve bir gerilla gücü gibi kullanılan yerleşimci terör çetelerinin son aylarda Batı Şeria bölgesinde Filistinlilere yönelik saldırılarını artırdıkları ifade edildi. Bu yılın başından itibaren bölgede işgal askerlerinin ve yerleşimci terör çetelerinin saldırılarında şehit edilen Filistinlilerin sayısının 70'i bulduğu bilgisi verildi.

Siyonist işgal güçleri tarafından himaye edilen yerleşimci çeteler Batı Şeria'nın her tarafında sürekli terör estiriyor. Bazen Filistinlilere saldırıyor, bazen onların arazilerini tahrip ediyor, ağaçlarını yakıyor veya kırıyor, evlerini yakıyor, koyun sürülerini ve tarım ürünlerini çalıyorlar.

Kısa adı ARIJ olan Kudüs Uygulamalı Araştırma Enstitüsü (Applied Research Institute –Jerusalem) Genel Müdürü Cad İshak tarafından yapılan açıklamada Batı Şeria ve Kudüs bölgelerinde 199 yahudi yerleşim merkezi, 220 gecekondu tarzı yerleşim bölgesi bulunduğu ve buralarda toplam 913 bin yahudi yerleşimcinin ikamet ettiği bilgisi verilmişti.

Uluslararası yasalara göre bu yerleşim merkezlerinin tamamı gayri meşru sayılıyor. İşgal rejimi bu yerleşim merkezlerinin tamamını Filistinlilerin arazilerini hukuksuz yollarla gasp etmek suretiyle inşa etmiş durumda.

22/06/2022 12:28:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.