GENÇ AKTİVİSTLER HABER KUDÜS'Ü ZİYARET ETTİ

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Başkanı Erkan Helvacı ile Genel Koordinatör Tevfik Yazıcılar Haber Kudüs'ü ziyaret etti.
27/09/2017 17:08:00

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Başkanı Erkan Helvacı ile Genel Koordinatör Tevfik Yazıcılar Haber Kudüs'ü ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Haber Kudüs Genel Müdürü Hüseyin İbrahimoğlu, Genç Aktivistlerin başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere son derece başarılı çalışmalar yaptığını söyledi.

Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı, başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduklarını ifade etti.
Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı, ''Filistin'de Dikili Bir Ağacın Olsun'' kampanyası hakkında da bilgi verdi.

Genç Aktivistler Derneği, "Filistin’de Dikili Bir Ağacın Olsun" kampanyası başlattı. Kudüs'te "Abdulhamid Han Zeytin Fidanlığı" oluşturmak isteyen dernek, kampanya ile Kudüs'te 10 bin Zeytin fidanı dikmeyi hedefliyor.

Kudüslülerin geçim kaynağı olan zeytin ağaçları ve meyve ağaçları işgalci İsrail’in hedefi olurken, İsrail işgali ve saldırıları ile azalan yeşil alanlar Filistinlilerin hayatını olumsuz yönde etkiliyor.

Bu kapsamda Genç Aktivistler Derneği, işgalci İsrail’in yıktığı ve yaktığı Filistin topraklarında doğal yaşam alanlarının korunması, sağlıklı bir çevrenin oluşturulması ve gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya bırakılması amacıyla sizlerle birlikte Kudüs ve çevresinde Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı’nı kurmayı hedefliyor.

"Haydi Kudüs’te On Bin Zeytinı Fidan Dikelim"

Dernek, Kudüslülerin ana geçim kaynağı olan ve toprak kaymasından, yağmura, solunan havadan, hayvanların neslinin tükenmesine kadar direkt olarak etkisi bulunan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Filistin’de oluşturmayı hedeflediği Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı için desteklerinizi talep ediyor..

"Haydi hep birlikte Kudüs’te 10.000 Zeytin fidanını toprakla buluşturalım…" sloganıyla yola çıkan dernek, 1 Fidan'ın 10 tl olduğunu aktardı ve online bağışların https://bagis.gencaktivistler.org.tr/ adresinden yapılabileceğini detaylı bilginin ise www.gencaktivistler.org.tr adresinden alınabileceğini duyurdu.


27/09/2017 17:08:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.