HABER KUDÜS'TEN TANITIM VE TANIŞMA PROGRAMI

“Pusulamız Kudüs” sloganıyla yola çıkan Haber Kudüs, “Haber Kudüs Tanıtım ve Tanışma” programı organize etti.
20/09/2017 14:56:00

“Pusulamız Kudüs” sloganıyla yola çıkan Haber Kudüs, “Haber Kudüs Tanıtım ve Tanışma” programı organize etti.

Programa, başta Dünya Müslüman Alimler Birliği Türkiye temsilcisi Uluslararası Müslüman Alimler Derneği UMAD Genel Başkanı Abdulvahap Ekinci, Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ahmet Varol, Araştırmacı Gazeteci Yazar Fatma Toksoy, Erbakan Vakfı İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Ünal, Genç Aktivistler Derneği Genel Başkanı Erkan İlyas Helvacı, Uluslararası Kudüs Eğitim ve Araştırma Derneği UKEAD Genel Koordinatörü Ayşegül Bayıcı olmak üzere AGD, Nisa-Ül Aksa, Ashabı Aksa gibi dernekler ile Anadolu Ajansı, TV5, Milli Gazete ve Milat Gazetesi gibi basın mensupları katıldı.

Program, kahvaltı sonrası Haber Kudüs Genel Müdürü Hüseyin İbrahimoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. 

Topkapı'daki Eresin otelde düzenlenen programda konuşan İbrahimoğlu, Kudüs'ün Türkiye için büyük önem arz ettiğini belirterek, "Türkiye ve Türk milleti her zaman Kudüs'ün ve Kudüs davasının yanında olmuş, yaşananları yakından takip etmiştir" dedi.

Haberkudus.com'un sadece Filistin ve Kudüs'le ilgili haberler yaptığını dile getiren İbrahimoğlu, işgal altındaki Kudüs ve Filistin meselesini tüm yönleriyle incelemeyi ve okuyucularına aktarmayı hedeflediklerini kaydetti.

İbrahimoğlu, sosyal medya ve internet sitesi üzerinden günlük haber bülteni ve bir dakikalık Kudüs gündemi yayınladıklarını anlatarak, Kudüs konusunda uzman çok sayıda araştırmacı ve gazetecinin yazılarının da yer aldığını söyledi.

Haber Kudüs tanıtım videosunun ardından Kürsüye, Araştırmacı Gazeteci Yazar Fatma Toksoy çıktı. Toksoy, Filistin ve Kudüs davasının önemine dikkat çektikten sonra, Filistin halkının topraklarını asla satmadığına vurgu yaptı. İşgalci İsrail’in Filistin’in işgal edildiği 1948 yılından beri çeşitli magazin dergilerinde bile kullandığı dil ile algı operasyonu yaptığını, Kandemir mahlaslı bir gazetecinin Filistin halkının topraklarını sattığını iddia ederek gerçekleri manipüle ettiğini aktardı. Yahudilerin, kendi davaları için durmadan çalıştığını belirten Toksoy, Müslümanları, Filistin davası için yeteri kadar çalışmadığı noktasında eleştirdi.

Daha sonra kürsüye çıkan Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ahmet Varol da Filistin davasını, doğru haber kaynakları ile Müslümanlar arasında başta olmak üzere tüm insanlığa yaymak gerektiğine dikkat çekerek, Filistin davasını anlatmada iletişimin önemine vurgu yaptı. Geçmişte haberleri İsrail kaynaklarından aldıklarını, eski dönem basın sektörünün medyayı çok iyi kullandığını, işgali haber aracılığıyla normalleştirdiğini aktaran Ahmet Varol, Haber Kudüs gibi doğrudan ve doğru haber kanallarının artması gerektiğini savundu. Varol, Filistin meselesinde kullanılan isimlerin de İslami kavram olması gerektiğini, kendi isimlerimize sahip çıkmamız gerektiğini belirtti.

UMAD Başkanı Abdulvahap Ekinci ise, ümmetin Filistin davasıyla dertlenmesi gerektiğine dikkat çekti. Bu davada haber kaynaklarının önemine vurgu yapan Ekinci, Haber Kudüs’ün önemine işaret etti. Doğru haberi iletme noktasında Haber Kudüs gibi kuruluşların artması gerektiğini belirten Ekinci, Müslümanların iletişim noktasına hakim olması gerektiğini savundu. Haber Kudüs’ün herkesin ortak bir kuruluşu olduğunu söyleyen Ekinci, bu konuda Haber Kudüs’e destek verilmesi gerektiğini ifade etti. Sivil toplum kuruluşları olarak tek tek bir boşluğu dolduramayız diyen Abdulvahap Ekinci, birlik ve beraberliğin önemine de vurgu yaptı ve birbirimizle kenetlenirsek Filistin davasının başarıya ulaşacağını, Türkiye’nin ve tüm İslam Alemine gelecek huzurun Kudüs’ten geçtiğini söyledi.

Hediye takdiminin de yapıldığı program, sıcak ve samimi bir atmosferde geçti. Program yapılan konuşmalar sonrası sona erdi.

Program sonrası Haber Kudüs mikrofonuna konuşan, katılımcılar, böyle bir program organize edilmesinden dolayı Haber Kudüs yöneticilerine ve çalışanlara teşekkür etti.

20/09/2017 14:56:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.