Hamas: İsrail'in Filistinlilere karşı işlediği suçlar için direnişe geçilmeli

Hamas, işgal güçlerinin Kudüs’te bir Filistinliyi şehit edip eşini de yaralamasına büyük tepki gösterdi.
07/04/2021 12:31:00

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgalci İsrail’i cezalandırmak ve Filistinlilere karşı işlediği suçların bedelini ödetmek için her yönden direnişe geçme çağrısında bulundu.

Hamas Sözcüsü Hazim Kasım, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bu sabah işgal güçlerinin Kudüs’te bir Filistinliyi şehit edip eşini de yaralamasına büyük tepki gösterdi.

Kasım, Siyonist İsrail’in, Filistinli Usame Mansur'un ölümüne ve eşinin ise ciddi şekilde yaralanmasına yol açan yeni bir suç işlediğini belirtti.

Kasım, “İşgalci İsrail’i cezalandırmak ve Filistinlilere karşı işlediği suçların bedelini ödetmek, işgal ordusunun ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına son vermek için her türlü direnişi göstermek elzemdir.” dedi.

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Kudüs'ün kuzeybatısında bir Filistinlinin İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu başından vurulduğu ve işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki Filistin Tıp Kompleksi'ne kaldırılmasının hemen akabinde şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada, şehit olan Filistinlinin eşinin ise sırtından gerçek mermiyle yaralandığı ve tedavi altına alındığı, ancak durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edildi.

Filistin’deki yerel kaynaklar, İsrail askerlerinin, Kudüs'ün kuzeybatısındaki Bir Nabala beldesi yakınlarında Filistinli çiftin bulunduğu araca ateş açtığını belirtti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

07/04/2021 12:31:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.