HAYDİ KUDÜS'TE 10 BİN ZEYTİN FİDANI DİKELİM!

Genç Aktivistler Derneği, "Filistin’de Dikili Bir Ağacın Olsun" kampanyası başlattı.
15/09/2017 10:45:00

Genç Aktivistler Derneği, "Filistin’de Dikili Bir Ağacın Olsun" kampanyası başlattı. Kudüs'te "Abdulhamid Han Zeytin Fidanlığı" oluşturmak isteyen dernek, kampanya ile Kudüs'te 10 bin Zeytin fidanı dikmeyi hedefliyor.

Kudüslülerin geçim kaynağı olan zeytin ağaçları ve meyve ağaçları işgalci İsrail’in hedefi olurken, İsrail işgali ve saldırıları ile azalan yeşil alanlar Filistinlilerin hayatını olumsuz yönde etkiliyor.

Bu kapsamda Genç Aktivistler Derneği, işgalci İsrail’in yıktığı ve yaktığı Filistin topraklarında doğal yaşam alanlarının korunması, sağlıklı bir çevrenin oluşturulması ve gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya bırakılması amacıyla sizlerle birlikte Kudüs ve çevresinde Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı’nı kurmayı hedefliyor.

"Haydi Kudüs’te On Bin Zeytinı Fidan Dikelim"

Dernek, Kudüslülerin ana geçim kaynağı olan ve toprak kaymasından, yağmura, solunan havadan, hayvanların neslinin tükenmesine kadar direkt olarak etkisi bulunan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Filistin’de oluşturmayı hedeflediği Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı için desteklerinizi talep ediyor..

"Haydi hep birlikte Kudüs’te 10.000 Zeytin fidanını toprakla buluşturalım…" sloganıyla yola çıkan dernek, 1 Fidan'ın 10 tl olduğunu aktardı ve online bağışların https://bagis.gencaktivistler.org.tr/  adresinden yapılabileceğini detaylı bilginin ise  www.gencaktivistler.org.tr adresinden alınabileceğini duyurdu.

15/09/2017 10:45:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.