İkrime Sabri işgal rejiminin Mescid-i Aksa planları konusunda uyarıda bulundu

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’yı savunmasız yakalayarak planlarını sessizce hayata geçirebileceği uyarısında bulundu.
27/06/2022 11:56:00

Şeyh İkrime Sabri, bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejiminin Müslümanların kendi sorunlarıyla meşgul olmasından yararlanabileceğini belirterek, Mescid-i Aksa’da yaşananların yakından takip edilmesini istedi.


İşgal rejiminin olası bir ihanetine hazırlıklı olunması gerektiğini belirten Şeyh İkrime Sabri, Mescid-i Aksa’nın başka şeylerle uğraşılırken unutulmaması ve zayıflık gösterilmemesi yönünde çağrı yaptı.


Kudüslü araştırmacılar, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’nın batı kesiminde gerçekleştirdiği kazı çalışmalarının tehlikesine dikkat çekmişti.


İslami Direniş Hareketi (Hamas) da işgalcilerin Burak Duvarı ve Emevi Sarayları bölgesine bitişik alanda yürüttüğü kazı çalışmalarının Mescid-i Aksa’nın temelleri ve duvarları için tehdit oluşturduğunu açıklamıştı.


Bu arada, işgal yönetimi bugün Kudüs’ün doğusundaki Vadi el-Cevz Mahallesi’nde Filistinli bir aileyi evini kendi elleriyle yıkmaya zorladı.


Yerel kaynaklar, işgal yönetiminin ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle Ferid Cabir’den engelli eşiyle birlikte yaşadığı 80 metrekarelik evini yıkmasını istediğini bildirdi.

27/06/2022 11:56:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.