İlk kıblemiz Mescid-i Aksa beyaz örtüye büründü

Kudüs kentinde etkili olan kar yağışı her yeri beyaza bürüdü
19/02/2021 10:25:00

İsrail işgali altındaki Kudüs kentinde etkili olan kar yağışı her yeri tarih kokan şehri beyaza bürüdü. Müslümanların ilk kıblesi, harem mescitlerin üçüncüsü ve yeryüzünün ilk ibadethanelerinden biri olan Mescidi Aksa’ya 'beyaz gelinlik' çok yakıştı. 630 metre rakıma sahip Kudüs`te en son kar Ocak 2019`da yağmıştı

Etrafını yüce Allah’ın mübarek kıldığı Mescidi Aksa, uzun bir aradan sonra yeniden kar yüzü gördü. 2 yıllık hasretten sonra kar heyecanı yaşayan Kudüslüler, Mescidi Aksa’ya akın edip burada çektikleri güzel kareleri sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Kudüs’te sosyal hayatı durma noktasına getiren kar yağışı, bazı bölgelerde yolların ulaşıma kapanmasına neden oldu. Öte yandan Mescidi Aksa'ya gelen Filistinliler ise, kar topu oynayarak karın tadını çıkardı

Diğer taraftan Mescidi Aksa'yı, Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekân bakımından ikiye bölme planları yapan işgal rejimi, bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescidi Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçleri ve Yahudi yerleşimci çeteleri Mescidi Aksa’yı boşaltmak ve işgal edip Yahudi hakimiyetine geçirmek için Kudüslüleri, Aksa’dan uzaklaştırarak, tutuklayarak, para cezaları keserek, baskı ve saldırılarını artırarak hedef alıyor.

Kaunak: Filistin Enformasyon Merkezi

19/02/2021 10:25:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.