İşgal güçleri Kudüs'te 5 kişiyi gözaltına aldı, 1 eski esiri de ifadeye çağırdı

Dün akşam Kudüs'te 5 Filistinliyi gözaltına alan işgal güçleri, özgürleştirilmiş eski esirlerden bir kişiyi de ifade vermeye çağırdılar.
20/06/2022 12:36:00

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri Şadi Ebu Sinine isimli bir genci Mescidi Aksa'nın kapılarından Babu Hutta'da bulunduğu sırada gözaltına aldılar. İki Filistinli genci de Kudüs'ün Babu'l-Amud (Şam Kapısı) mıntıkasında yahudi yerleşimcilerin kendilerine saldırmasından sonra işgal güçleri gözaltına aldı. İşgal güçlerinin burada saldıran yerleşimcileri değil saldırıya maruz kalan Filistinli gençleri gözaltına alması da işgal rejiminin ırkçı politikasının bir yansıması olarak dikkat çekti. Yerleşimci teröristlerin bu bölgede Kudüslü gençlere saldırarak üzerlerine gaz sıktıkları belirtildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Kudüs'ün El-Mısrare mıntıkasında da iki genci üzerlerine saldırıp darp ettikten sonra gözaltına aldıkları haber verildi.

İşgal istihbaratının Kudüs'ün güneyindeki Cebelu'l-Mukebber beldesi ahalisinden olan özgürleştirilmiş eski esirlerden Mecd Helse'yi de ifade vermeye çağırdığı haber verildi.

İşgal güçlerinin dün akşam bir başka gözaltı operasyonunu da Batı Şeria'nın güney kesiminde yer alan El-Halil'in güneyindeki Mesafir Yatta bölgesinde gerçekleştirdikleri haber verildi.

Bu bölgede Yerleşimciliğe Karşı Direniş ve Toprağı Koruma Komiteleri Koordinatörü Fuad El-Amur'un verdiği bilgilere göre işgal güçleri yahudi yerleşimine karşı mücadele eden aktivistlerden beşini gözaltına aldılar.

20/06/2022 12:36:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.