İşgal güçleri Kudüslü bir genci darp etti

İsrail güçleri, Kudüs'ün eski kapılarından Şam Kapısı yakınlarında Kudüslü bir gence fiziki şiddet uyguladı.
18/02/2021 11:15:00

İsrail güvenlik güçleri, işgal altındaki Kudüs'ün eski kapılarından el-Amud Kapısı (Şam Kapısı) yakınlarında Kudüslü bir gence fiziki şiddet uyguladı.

Kudüs kaynaklarında yer alan bilgilere göre, işgal kuvvetleri, dün akşam (17 Şubat Çarşamba) işgal altındaki Doğu Kudüs'ün ana kapılarından biri olan el-Amud Kapısı yakınlarında kimliği henüz belli olmayan Kudüslü bir genci kar sevinci yaşadığı sırada darp edip boğmaya çalıştı.

Siyonist işgal rejimi, Mescidi Aksa’yı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına karşı savunmasız bırakmak ve Yahudi işgaline hazır hale getirmek için Kudüslüleri Aksa’dan uzaklaştırma, alıkoyma, para cezaları, baskı ve saldırılarla hedef alıyor.

Diğer yandan İsrail istihbaratı, Kudüs’ün Silvan beldesi sakinlerinden çocuk yaşlardaki Adnan Sıyam’ı el-Meskubiye Sorgu Merkezi'ne ifade vermeye çağırdı.

İşgalci İsrail yönetimi Kudüslü 14 yaşındaki Sıyam’ı, daha önce de tutuklamış ve ev hapsi cezasına çarptırmıştı.

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail işgal güçleri, zulüm işleyerek terör estirip çevreye zarar veriyor ve çeşitli bahanelerle aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlileri tutukluyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

18/02/2021 11:15:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.