İşgal güçleri Mescid-i Aksa’da 3 genci gözaltına aldı

İşgal güçlerinin Filistinli üç genci Mescid-i Aksa’nın içinde gözaltına aldığı bildirildi.
14/02/2021 10:52:00

İşgal güçlerinin dün akşam saatlerinde Filistinli üç genci Mescid-i Aksa’nın içinde gözaltına aldığı bildirildi.
 
Görgü tanıkları, işgal askerlerinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyerek cemaatten bazılarının kimliklerini kontrol ettiğini ve Kıble Mescidi civarında bulunan üç genci gözaltına alarak götürdüğünü söyledi.
 
İşgal güçlerinin dün sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa’nın kapılarında konuşlandığı ve çok sayıda işgal askerinin Mescid-i Aksa’ya girdiği, askerlerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaşırken kışkırtıcı davranışlar sergiledikleri ifade edildi.
 

İşgal yönetimi Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölme planını hayata geçirebilmek için Yahudi yerleşimcileri kalabalık gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor. İşgal güçleri de Mescid-i Aksa’yı baskınlar karşısında korumasız bırakmak için Kudüslü aktivistleri gözaltına alıyor, onlara ev hapsi ve Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezaları veriyor.
 
Mescid-i Aksa’da Yahudi yerleşimcilerin baskınlarını protesto eden Kudüslülerden bazılarının onlarca kez gözaltına alındığı ve ifade vermeye çağrıldığı belirtildi.
 
İşgal güçlerinin ayrıca Kudüslü esirlerin ve ailelerinin sevinçlerini kursaklarında bırakmak amacıyla serbest bırakılan esirleri kısa süre sonra yeniden gözaltına aldığı kaydedildi.

Kaynak:Filistin Enformasyon Merkezi

14/02/2021 10:52:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.