İşgal güçleri oruçlu Kudüslülerin iftar yemeklerine el koydu

İşgal güçleri, El-Esbat (Aslanlı) Kapısı’nın yakınlarında oruçlu Kudüslüler için tahsis edilen iftar yemeklerine ey koydu.
14/04/2021 13:59:00

İnsanlık dışı girişimleriyle tüm dünyanın eleştiri odağı olmaya devam eden İsrail güvenlik güçleri yeni bir skandala imza attı.

Filistinlilere yönelik hadsiz ve hudutsuz suç işleyen işgal güçleri, bu sefer de Mescidi Aksa’nın kuzeybatısındaki El-Esbat (Aslanlı) Kapısı’nın yakınlarında oruçlu Kudüslüler için tahsis edilen iftar yemeklerine ey koydu.

Yerel kaynaklar, İsrail askerlerinin, işgal altındaki Kudüs'ün El-Esbat Kapısı bölgesinde oruç tutanların iftarlık yemeklerine el koyduğunu ve akşam ezanının okunmasına dakikalar kala bölgede bulunmalarını engellediğini bildirdi.

Kaynaklar, İsrail askerlerinin iftar için hazırlanan yemeklere el koymasına tepki gösteren Filistinlilere müdahale ettiğini ve birkaç kişiyi darp ettiğini aktardı.

Öte yandan işgal güçleri, Mescidi Aksa’nın giriş kapılarına koyduğu demir bariyerlerle Filistinlilerin Harem-i Şerif'e girmelerini engelledi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

14/04/2021 13:59:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.