İşgal güçleri yine Gazze sınırını geçti

İşgal güçleri dün akşam yine, Gazze'nin kuzey kesiminde yer alan Beyti Hanun'un kasabasının doğusunda Gazze sınırını geçerek tarım arazilerine zarar verdi.
20/06/2022 12:42:00

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre, işgal güçleri, aralarında askeri buldozerlerin de bulunduğu birtakım araçlarla sınır şeridini geçip tarım arazileri üzerinde onlarca metre ilerleyerek düzleme yaptı ve bölgeden topladığı toprakları bazı noktalara yığarak engeller oluşturmaya çalıştılar.

İşgal güçleri 15 yıldan fazla süredir abluka altında tuttukları Gazze bölgesine zaman zaman güvenlik gerekçesi gibi birtakım hayali gerekçeler ileri sürerek Gazze topraklarına askeri araçlarıyla ve iş araçlarıyla giriş yapıyorlar. Asıl amaçları ise Filistinlilerin tarım arazilerine zarar vermek olduğu bilinen bir gerçek. Çünkü sınırdan içeri girdikten sonra belli bir alanda tarım arazilerini düzlüyor, bu arada o bölgedeki ekin ve sebzelere büyük miktarlarda zarar veriyorlar.

İşgal güçleri bazen sınır tellerine çok yanaştıklarını ileri sürdükleri Filistinlilere silahla saldırıyor ve bazılarını da öldürüyorlar.

20/06/2022 12:42:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.