İŞGAL GÜÇLERİNİN HEDEFİ KUDÜS’TE HASTANE OLDU!

İşgal güçleri Kudüs’ün Zeytin Dağı Mahallesi’nde yer alan El-Muttalı’ Hastanesi’ne baskın düzenledi.
07/10/2019 13:08:00

İşgal güçleri dün akşam saatlerinde Kudüs’ün Zeytin Dağı Mahallesi’nde yer alan El-Muttalı’ (Augusta Victoria) Hastanesi’ne baskın düzenledi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin hastaneye polis köpekleriyle baskın düzenlediğini ve kanser hastalarının yattığı odalarda arama yaptığını söyledi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin silah arama bahanesiyle gerçekleştirdiği baskın sırasında hastaları korkuttuğunu ve rahatsız ettiğini bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanı Mey El-Kiyle, işgal güçlerinin Kudüs’teki El-Muttalı’ (Augusta Victoria) Hastanesi’ne baskın düzenlemesini kınadı.

İşgal güçlerinin Kudüs’teki hastanelere yönelik ihlallerinin devam ettiğini belirten Bakan El-Kiyle, işgal güçlerinin hastaneye silahlarla ve polis köpekleriyle baskın düzenlemesinin Filistin halkına, hastalarına ve sağlık kurumlarına hiçbir şekilde değer vermediğinin kanıtı olduğunu söyledi.
Filistin Sağlık Bakanı, İsrail’in uluslararası düzeyde kendisini dizginleyecek bir güç görmediği için Filistinlilere yönelik ihlallerini sürdürdüğünü ifade etti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

07/10/2019 13:08:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.