İşgal ordusu, Hizbullah'ın bir İHA'sının düşürüldüğü haberini yalanladı

İsrail işgal ordusu, Hizbullah'ın bir insansız hava aracının 1948'de işgal edilmiş bölgenin kuzey sınırlarını geçmesinden sonra düşürüldüğüne dair haberleri yalanladı.
19/05/2022 15:17:00

Siyonistlere ait Mafzak Live isimli haber sitesinin yayınladığı haberde, Lübnan sınırına yakın El-Celil bölgesindeki bazı yerleşim merkezlerinde alarm sirenlerinin çalmasının ve ardından da demir kubbe sisteminin harekete geçmesinin bir hava aracının aidiyetinin tespitinde yapılan hatadan kaynaklandığı ifade edildi.

Siyonistlere ait haber siteleri bugün (19 Mayıs Perşembe) sabah yayınladıkları haberlerde Yukarı Celil mıntıkasında alarm sirenlerinin çaldığını ve demir kubbe sisteminin harekete geçtiğini duyurmuş ama olayın ayrıntısı hakkında bilgi vermemişti.

Ancak daha sonra yine siyonistlere ait Yisrael Hayom gazetesinin haberinde alarm sirenlerinin Hizbullah'a ait bir insansız hava aracının sınırı geçmesinden kaynaklandığı ve aracın düşürüldüğü iddia edilmişti.

Bölgedeki yerleşimcilerden görgü tanıklarının, alarm sirenlerini duyduklarını ve havada bir duman gördüklerini söylediklerine dikkat çekildi.

İşgalci siyonistlerin yerleşim merkezlerinin tümünde füze saldırısına ve sızmalara karşı yerleşimcileri uyarmak amacıyla alarm sirenleri yerleştirilmiş durumda. Sirenler bazen yanlış teşhislerden dolayı da çalabiliyor ve gayri meşru bir şekilde işgal altında tuttukları Filistin topraklarında kendilerini asla güven altında hissedemeyen yerleşimciler hemen fareler gibi sığınaklara sığınıyorlar.

19/05/2022 15:17:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.