İşgal rejimi yıkımlara devam ediyor.. Kudüs ve Batı Şeria'da birçok bina yıkıldı

Siyonist işgal güçleri Kudüs'te ve Batı Şeria'da Filistinlilerin evlerini ve farklı amaçlarla kullandıkları binalarını yıkmaya devam ediyor.
30/06/2022 10:58:00

İşgal güçlerinin bugün Kudüs'ün doğusundaki Anata kasabasının güneyinde 4'ü ev olarak kullanılan 7 binayı yıktığı haber verildi.

Kudüs'teki haber kaynaklarının verdiği bilgilere göre işgal güçleri Va'ru'l-Bik mıntıkasında Kirşan ailesine ait dört evle üç koyun ağılını tamamen yıktı.

Haber kaynaklarında, yıkılan 4 evde Kirşan ailesinden 22 kişinin ikamet ettiği belirtildi.

İşgal güçlerinin geçen haftaki çarşamba gününde de Anata kasabasının girişindeki kavşağın yakınında bazı ticari tesisleri ve karavanları yıktığı belirtildi.

İşgal güçlerinin bugün Batı Şeria'nın Cenin şehrinin güneyindeki Anze köyünde de tarım faaliyetlerinde kullanılan iki depoyu yıktığı ve bir yol açtığı belirtildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri Heysem Kasım Berahime isimli bir vatandaşa ait iki depoyu içindekilerle birlikte yıktı. Sonra burada tarım arazilerinin üzerinde 500 m uzunluğunda bir yol açtılar.

İşgal güçlerinin ayrıca Kalkilya'nın doğusundaki Azbetu't-Tabib ve Peygamber İlyas köylerinde bazı su depolarının yıkılacağına dair ihtarda bulunduğu haber verildi.

30/06/2022 10:58:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.