İşgalci dün Kudüs'te iki evi ve bazı ticari tesisleri yıktı

İsrail işgal güçleri dün Kudüs'ün değişik semtlerinde iki evi ve bazı ticari tesisleri yıktı.
16/06/2022 13:57:00

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri dün akşam saatlerinde işgal altındaki Kudüs'ün kuzey kesiminde yer alan Beytu Hanina kasabasında El-Ca'beri ailesine ait bir evi yıktı.

Kaynaklar işgal güçlerinin Beytu Hanina'nın Tellu'l-Fevr mıntıkasına baskın düzenleyerek El-Ca'beri ailesinin evini yıkmaya başladıklarını bildirdi.

İşgal güçlerinin yine dün akşam saatlerinde Kudüs'ün kuzeybatı kesimindeki El-Ceyb beldesinde de bazı ticari tesisleri yıktıkları ve genç yaştaki sahibi Musa Mustafa'ya da ağır mali cezalar yazdıkları belirtildi.

İşgal güçleri dün sabah saatlerinde de Kudüs'ün Sur Bahir semtindeki Vadi'l-Hums Mahallesi'nde Rabayi'a ailesine ait olan ve içinde dört kişinin ikamet ettiği bir evi yıkmışlardı.

Evin sahibi Muhammed Rabayi'a, 50 m2 yüzölçümüne sahip ve salon, bir oda, mutfak ve tuvaletten ibaret olan evde kendisiyle eşinin, iki çocuklarıyla birlikte yedi yıldan beri ikamet ettiklerini, işgal güçlerinin önceden bir uyarı yapmaksızın ve özel eşyalarını bile çıkarmalarına izin vermeden evlerini yıktıklarını söyledi.

İşgal güçlerinin Kudüs'te yahudileştirme faaliyetlerini hızlandırmak amacıyla Filistinlilerin evlerini hedef alan yıkım faaliyetlerini de son dönemde bir hayli artırdıkları ifade ediliyor. İşgal güçleri yıkım gerekçesi olarak genellikle "ruhsatsız" olduğu iddiasında bulunuyor. Oysa işgal yönetiminin Filistinlilere inşaat ruhsatı vermesi mümkün değil.

16/06/2022 13:57:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.