İŞGALCİ İSRAİL'DEN 360 TUTUKLAMA

İşgalci İsrail, kasım ayında 360 kişiyi tutukladı. Tutuklananlardan 8'i kadın, 58'i ise çocuk.
02/12/2019 10:55:00

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, işgal güçlerinin kasım ayında 8’i kadın ve 58’i çocuk olmak üzere 360 Filistinliyi gözaltına aldığını açıkladı.

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, yayınladığı bildiride, esir Sami Ebu Diyak’ın geçen ay işgal rejimi zindanlarında tıbbi ihmal sebebiyle şehit olduğunu da ifade etti.

Bildiride, işgal güçlerinin kasım ayında Gazze Şeridi sakinlerinden 7 kişiyi gözaltına aldığı, gözaltına alınanlardan ikisinin tacir olduğu ve Beyt Hanun (Erez) Kapısı’nda gözaltına alındıkları belirtildi.

Filistinli iki balıkçının geçen ay Rafah sahilleri açıklarında avlanırken işgal güçlerince gözaltına alındıkları kaydedilen bildiride, işgal güçlerinin Kasım ayında iki genci de Gazze Şeridi’nin doğusunda sınır hattını geçtikleri gerekçesiyle gözaltına aldığı hatırlatıldı.

KUDÜS VALİSİ DE GÖZALTINA ALINDI


Yayınlanan bildiride, işgal güçlerinin geçen ay Kudüs Valisi Adnan Gays’ı birkaç kez gözaltına aldığı ve ifade vermeye çağırdığı, ayrıca Kudüs İşleri Bakanı Fadi El-Hedmi’yi de ifade vermeye çağırdıktan sonra gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin geçen ay Filistinli kadınları da hedef aldığını ve 8 kadını gözaltına aldığını bildiren Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, kasım ayında gözaltına alınan kadınlar arasında Mecdu Cezaevi’nde esir tutulan oğlu Visam Hanun’u ziyarete gittiği sırada gözaltına alınan Kifah Amuri’nin de olduğunu kaydetti.

02/12/2019 10:55:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.