İşgalci İsrail askerleri Kudüs'te bir Filistinliyi şehit etti, eşini yaraladı

İsrail askerleri Kudüs'te açtıkları ateşle Usame Sıddık Mansur isimli bir Filistinliyi (42) şehit etti, eşini ise yaraladı.
07/04/2021 12:22:00

Siyonist İsrail güçleri, işgal altındaki Kudüs`e bağlı Bir Nabala beldesinde bir Filistinliyi şehit etti ve eşini de silahla yaraladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Kudüs'ün kuzeybatısında bir Filistinlinin İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu başından vurulduğu ve işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki Filistin Tıp Kompleksi'ne kaldırılmasının hemen ardından şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada, şehit olan Filistinlinin eşinin ise sırtından gerçek mermiyle yaralandığı ve tedavi altına alındığı ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edildi.

Konuyla alakalı henüz ayrıntılı bilgi elde edilemezken, şehit edilen söz konusu Filistinlinin Usame Sıdki Mansur (42) olduğu öğrenildi.

Filistin resmi ajansı WAFA'da yer alan haberde, İsrail askerlerinin Kudüs'ün kuzeybatısındaki Bir Nabala beldesi yakınlarında Filistinli çiftin bulunduğu araca ateş açtığı belirtildi.

İsrail askerlerinin dün gece onlarca araçla Bir Nabala ve el-Ceyb beldelerine baskın düzenlediği ve duruma tepki gösteren Filistinlilerle aralarında arbede yaşandığı ifade edildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

07/04/2021 12:22:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.