İŞGALCİ İSRAİL, FİLİSTİNLİLERİ 'TAHRİP UÇLU MERMİ'YLE VURDU

İşgalci İsrail, Gazze sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde kullanılması yasak olan tahrip uçlu mermi kullandı.
09/06/2018 09:44:00

İşgalci İsrail askerlerinin, "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde yaralananların yüzde 51'ini "kullanılması yasak olan" tahrip uçlu mermiyle hedef aldığı ortaya çıktı.

Gazze sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde yaralananların yüzde 51'inin kullanılması yasak olan tahrip uçlu mermiyle (çift patlar mermi) hedef alındığı bildirildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, "Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde yaralananların yüzde 51'i tahrip uçlu mermiyle vuruldu. Yasak olan bu silahın kullanılması ölü ve ağır yaralı sayısını artırdı." ifadelerine yer verdi.

Kudra'nın açıklamasında, 30 Mart'tan bu yana devam eden gösterilerde şehit olan Filistinlilerin sayısının 127'ye ulaştığı, 14 binden fazla kişinin ise yaralandığı ifade edildi.

Sözcü dün yaptığı yazılı açıklamada da işgalci İsrail askerlerinin Gazze sınırında "Milyonluk Kudüs" gösterisi düzenleyen Filistinlilere müdahalesinde, biri çocuk 4 Filistinlinin şehit olduğunu duyurmuştu.

09/06/2018 09:44:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.