İşgalci İsrail güçleri Filistinlileri kanser merkezine kabul etmiyor

İşgal altındaki Batı Şeria ve Gazze'nin kanser merkezleri Filistinli kanser hastalarını reddediyor.
30/03/2022 13:07:00

İşgal altındaki Batı Şeria ve Gazze'nin kanser merkezleri Filistinli kanser hastalarını reddediyor. Eylül ayından bu yana yaklaşık 500 kişi geri çevrildi ve ölüme mahkum edildi.16 yaşındaki Gazzeli lösemili Salem al-Nawati, İsrail'in seyahat izni vermemesi ve hastane masraflarını ödemediği gerekçesiyle geri çevrildi. Bir süre sonra ise vefat etti.

Doğu Kudüs'teki Augusta Victoria Hastanesi'ndeki kanser ünitesinin genellikle hareketli koridorları ürkütücü bir şekilde sessiz duruyor ancak bu hastalığa yakalanan Filistinlilerin sayısında herhangi bir düşüş olmadığı için değil. Bunun yerine, işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze'nin ana kanser merkezi yeni hastaları kabul etmiyor. Eylül ayından bu yana yaklaşık 500 kişi geri çevrildi.

Hastanenin başhekim yardımcısı Dr Fadi al-Atrash, "Tarihimizde ilk kez yeni hasta kabul etmeme kararı almak zorunda kaldık ve gelecekte bazı bölümleri kapatmak zorunda kalabileceğimiz çok kritik bir durumla karşı karşıyayız. Halihazırda bakımımız altında olan hastaların tedavisini durdurmak zorunda kalabiliriz." diyerek sözlerine devam ediyor.

Kaynak: Yeni Şafak

30/03/2022 13:07:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.