İŞGALCİ İSRAİL SALDIRILARININ BEDELİNİ ÖDEYECEKTİR

Filistin İslami Cihad Hareketi: "İşgalci İsrail’in işgal altındaki Kudüs’te yaşayan Filistinlilere ve İslam kutsallarına yönelik saldırılarının bedelini ödeyecektir."
19/02/2019 13:23:00

Filistin İslami Cihad Hareketi, işgalci İsrail’in işgal altındaki Kudüs’te yaşayan Filistinlilere ve Kudüs’ün Eski Şehir beldesinde bulunan Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarının bedelini ödeyeceğini belirtti.

İslami Cihad Hareketi Sözcüsü Musab el-Bureym, yaptığı açıklamada, “İşgalci İsrail’in Mescid-i Aksa’nın Rahmet Kapısı’nı zincirlemesi İslam’ın kutsallarına açıkça saldırıdır. Ayrıca işgalci İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’da bulunan murabıtları darp etmesi, İsrail terörünü bir daha ortaya koymuştur.

İşgalci İsrail’in Kudüs’te yaşayan Filistinlilerin direniş gücünü kıramayacağını ifade eden el-Bureym, işgal altındaki Kudüs’te yaşayan Filistinlilerin desteklenmesi ve kentte faaliyet gösteren Yahudi örgütlerin çalışmalarının önlenmesi için çağrı yaptı.

İşgalci İsrail polisi, dün, Mescid-i Aksa'nın 2003'ten bu yana giriş çıkışlara kapalı tutulan doğu surlarındaki Rahmet Kapısı'nı zincirlemişti. Buna tepki gösteren onlarca Filistinli Mescid-i Aksa’nın avlusunda gösteri düzenlemişti.

Gösteri düzenleyen Harem-i Şerif’teki Müslümanlara ve vakıf görevlilerine saldırarak darbeden işgalci İsrail güçleri, aralarında Kudüs İslami Vakıflar İdaresi görevlilerinin bulunduğu birçok Filistinliyi gözaltına almıştı.

 

19/02/2019 13:23:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.