İşgalci siyonist, Cibaliya'daki çocuk katliamını itiraf etti

Siyonistlere ait medya kaynakları bugün yayınladıkları haberlerde işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik son saldırılarının ikinci gününde Gazze'nin Cibaliya Mahallesi'nde korkunç bir şekilde katledilen 5 çocuğun ölümünün İs
17/08/2022 12:12:00

Siyonistlere ait Haaretz isimli gazetenin yayınladığı haberde, işgal ordusunun yaptığı araştırmaya göre o saatlerde Gazze tarafından herhangi bir füze saldırısı olmadığı, İsrail uçaklarının saldırı düzenledikleri ve söz konusu 5 çocuğun hayatını kaybettiği belirtildi.

İşgal rejiminin BM nezdindeki daimi temsilcisi Güvenlik Konseyi oturumunda, Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliya Mahallesi'nde 5 çocuğu İsrail'in öldürmediği iddiasında bulunmuştu.

İsrail işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik olarak 5 Ağustos Cuma günü, herhangi bir gerekçe olmaksızın tamamen hayali bir senaryodan yola çıkarak ve İslami Cihad Hareketi'nin Cenin'deki liderlerinden Bessam Es-Sa'di'nin esir edilmesine karşı bu hareketin de misilleme yapabileceği endişesi taşıdıkları iddiasıyla başlattıkları ve üç gün süren vahşi saldırılarında şehit olanların sayısı 49'u, yaralananların sayısı ise 360'ı buldu. Şehit olanların 17'sinin, yaralıların da yaklaşık üçte birinin çocuk olduğu bilgisi verildi.

Hükümet İletişim Bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre ikamet için kullanılan 9 bina tamamen yıkılırken, 1500 ikamet birimi (daire veya müstakil ev) zarar gördü. Bunlardan 16'sı tamamen yerle bir oldu. 71 tanesi kullaılamaz hale geldi. 1400 tanesi de orta ve yüksek düzeyde kısmen zarar gördü.

Mısır'ın aracılığıyla 7 Ağustos Pazar gecesi 23.30'dan itibaren ateşkes başlatıldı.

17/08/2022 12:12:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.