İŞGALCİLERE KARŞI MESCİD-İ AKSA'YI SAVUNALIM

Hamas’ın Filistin dışındaki Enformasyon Dairesi Başkanı Rafet Murra, işgalcilerin ihlallerine karşı Mescid-i Aksa’yı savunma kampanyası başlatılması çağrısında bulundu.
03/10/2019 20:11:00

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki Enformasyon Dairesi Başkanı Rafet Murra, işgalcilerin ihlallerine karşı Mescid-i Aksa’yı savunma kampanyası başlatılması çağrısında bulundu.

Murra, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’yı her türlü yolla savunmak, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı koymak gerektiğini bildirdi.

İşgal yönetiminin önümüzdeki günlerde ve haftalarda geniş çaplı yeni baskınlar planladığını kaydeden Murra, söz konusu baskınların Mescid-i Aksa’nın dini statüsünü ve uygarlığını hedef aldığını belirtti.

İşgal rejiminin gelişmeleri fırsat bilerek Yahudileştirme faaliyetlerinin ve Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların seviyesini yükseltmeye çalıştığına dikkat çeken Murra, İsrail’de seçimden sonra anlaşmazlıkların şiddetlendiğine ve hükümet kurulabilmesi için fanatik Yahudi partilerinin desteğine ihtiyaç duyulduğuna işaret etti.

İşgal hükümetinin, ordusunun ve güvenlik birimlerinin Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınları desteklediğine dikkat çeken Murra, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’yı savunan herkesi gözaltına aldığını kaydetti.

Murra, Mescid-i Aksa’nın Filistin halkı ve İslam ümmeti için dini açıdan önemini hatırlattı.
Kudüs halkının ve özellikle de gençlerin Mescid-i Aksa’yı savunmak için harcadığı çabaya övgüde bulunan Murra, Filistin halkının Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmak için birçok fedakarlıkta bulunduğunu ve bulunmaya da devam ettiğini söyledi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

03/10/2019 20:11:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.