İSRAİL'İ BOYKOT KORKUSU SARDI

Filistin İçin İsrail'i Boykot Hareketi'nin İsrail'i destekleyen Puma'ya yönelik boykot kampanyasının diğer destekçi markaları da kapsamına alması bekleniyor.
31/10/2019 11:20:00

Filistin İçin İsrail'i Boykot hareketi (BDS) İsrail Futbol Federasyonu'nun ana sponsoru olan dünyanın en büyük üçüncü spor giyim markası Puma'ya karşı boykot kampanyası başlattı.

BDS'nin #BoycottPuma kampanyası internette hızla yayılırken, kampanyanın diğer İsrail destekçisi markaları da kapmasına alması bekleniyor. Sosyal medya hesaplarında İsrail ürünleri ve destekçi markalara yönelik boykot çağrısı yapan hesaplar hızla çoğalırken İsrail boykotun genişlemesinden endişe ediyor. İsrail yanlısı hesaplar boykot hareketlerine karşı saldırgan bir tutum sergilemeye başladı.

#RebrandPuma (Puma markayı değiştir) etiketiyle başlatılan kampanyada İsrail'e destek veren Puma'nın ürünlerine boykot çağrısı yapılıyor. Filistin yerleşim bölgelerinde 6 futbol kulübü barındıran İFF İsrail'in yasadışı ilhakına destek oluyor. İFF'ye Puma'dan önce sponsor olan Adidas Filistin'de bulunan 130 futbol kulübünün yaptığı çağrı sonrası İsrail Futbol Federasyonu sponsorluğundan çekilmişti.

31/10/2019 11:20:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.