İSRAİL’İN SİNSİ TAKTİĞİ: İKİ İLERİ BİR GERİ

Siyonist İsrail, işgal ettiği, Müslümanların üçüncü haremini de bağrında barındıran Kudüs’ü Yahudileştirme faaliyetlerini sistematik olarak devam ettiriyor.
18/10/2019 09:23:00

HABER KUDÜS / ANALİZ

Kadim şehir Kudüs’ü 1967’de işgal ettikten hemen sonra yıkım faaliyetlerine başlayan işgalci İsrail, şehrin tarihi, kültürel ve dini kimliğini aradan geçen onlarca yıla rağmen değiştiremedi. Şehrin ve şehir halkının direncini bir türlü kıramayan işgalci İsrail son yıllarda farklı bir metot izlemeye başladı.


Dünya Müslümanlarının tepkisini izole edecek şekilde “iki ileri bir geri” taktiği ile sistematik bir şekilde Kudüs’te emeline uluşmak isteyen işgalci İsrail, böylece şehrin kimliğini Yahudileştirmek istiyor.

İŞGALE ALIŞTIRIYOR

İddia ettiği tapınağı yapmak için faaliyetlerine hız veren İsrail'in önündeki en büyük engel Mescid-i Aksa. Mescid-i Aksa üzerindeki eserleri yıkıp yerine hayali tapınaklarını inşa etmek isteyen ve şehrin İslami kimliğini tamamen değiştirmek isteyen İsrail, bunun için de dünya Müslümanlarını yaptığı her işgal adımına yavaş yavaş alıştırmaya çalışıyor. Müslümanların tamamen duyarsız hale gelmesi için iki ileri bir geri taktiği uygulayan İsrail, Müslüman ülkelerin kendi iç sorunlarını da fırsat olarak biliyor.


Son haftalarda Mescid-i Aksa’ya baskınlarını artıran ve özellikle Rahmet Kapısı (Baburrahme) Mescidi’ni ele geçirmek isteyen İsrail, dünya Müslümanlarından yükselecek tepkilere göre adımlarını sıklaşt ırıyor. El koyma, yıkma gibi faaliyetleri karşısında dünya Müslümanlarının sessiz kalması halinde işgali daha da ileri boyutlara götüren İsrail, Müslüman kamuoyunun tepki vermesi halinde ise geri adım atmak zorunda kalıyor.


2017'DEKİ İŞGAL GİRİŞİMİ


2017 yılında Mescid-i Aksa’yı tamamen ele geçirmek için bir takım faaliyetlerde bulunan İsrail, dünya Müslümanlarını ayağa kalkması üzerine geri adım atmak zorunda kalmıştı. 

18/10/2019 09:23:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.