Kudüs'te 6 okulun ruhsatı iptal edildi

İsrail işgal rejimi dün Kudüs'te Filistinlilere ait bazı okulların ruhsatlarını iptal etti.
29/07/2022 14:11:00

Verilen haberlerde ruhsatları iptal edilen okul sayısının 6 olduğu, işgal rejiminin bu okulların ruhsatlarını iptal etmesine, okul yayınlarında İsrail devleti ve ordusu aleyhine bilgilendirme yapmalarını gerekçe gösterdiği belirtildi.

Haberlerde ruhsatları iptal edilen okulların İman Okulları grubunun Beytu Hanina'daki beş ayrı şubesi ile Es-Suvvane Mahallesi'nde İbrahimiyye Külliyesi Okulu olduğu belirtildi.

İşgal rejimi tarafından yapılan açıklamalarda bu okulların Filistin Kızılayı'nın, Esirlerin ve Özgürleştirilenlerin Heyeti'nin verdiği, ilkokulun üçüncü sınıfında okutulan Ulusal ve Toplumsal Gelişme derslerinde İsrail aleyhtarı tahrik yapıldığı iddia edildi.

Kudüs İşleri Bakanlığı, işgal rejiminin Kudüs'teki tüm okullarda eğitim sistemini "İsraillileştirme" çabası içinde olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Yapılan açıklamada işgal yönetiminin İsrail programını kabul ettirmek için okulları, öğrencileri ve okul yöneticilerini ikna etme çabalarından sonuç alamaması üzerine böyle kuvvet kullanmak suretiyle bu programı dayatmak istediğine dikkat çekildi.

29/07/2022 14:11:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.