Kudüs İşleri eski Bakanı Halid Ebu Arefe’nin tutukluluk süresi uzatıldı

İşgalci İsrail Mahkemesi, Kudüs İşleri eski Bakanı Halid Ebu Arefe’nin tutukluluk süresini 72 saat daha uzattı.
18/11/2020 12:45:00

İşgalci İsrail Mahkemesi, Kudüs İşleri eski Bakanı Halid Ebu Arefe’nin tutukluluk süresini, hakkında yeni bir idari ceza vermek amacıyla 72 saat daha uzattı.

İsrail istihbarat birimi, sorgulamak için Ebu Arefe’yi işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Ofer sorgu merkezine çağırmıştı. İfade vermeye giden Ebu Arefe hiçbir neden gösterilmeden işgal güçleri tarafından tutuklanmıştı.

Öte yandan birçok defa gözaltına alınan eski Bakan Ebu Arefe, hayatının büyük bir kısmını İsrail zindanlarında geçirmenin yanı sıra 2014 yılında özgürlüğüne kavuşturulduğu andan beri Kudüs kentinden uzaklaştırma cezasına çarptırılmış durumda.

Daha önce İsrail rejimi, Hamas'a mensup oldukları gerekçesiyle eski Kudüs Bakanı ile iki milletvekilinin işgal altındaki Doğu Kudüs ikametlerini iptal etmişti.

Siyonist işgal rejimi, Mescidi Aksa’yı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına karşı savunmasız bırakmak için Kudüslüleri özellikle murabıtları (gönüllü nöbetçiler) Aksa’dan uzaklaştırma, alıkoyma, para cezaları, baskı ve saldırılarla hedef alıyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

18/11/2020 12:45:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.