KUDÜS MÜFTÜSÜ: İSRAİL'İN SALDIRILARI GALEYANI ARTIRIYOR

Kudüs ve Filistin Müftüsü Hüseyin, İsrail güçlerinin, Mescid-i Aksa ile Batı Şeria'daki Harem-i İbrahim Camisi'ne yönelik saldırıları bölgedeki galeyanı artırıyor.
01/06/2020 12:01:00

Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, İsrail güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Mescid-i Aksa ile işgal altındaki Batı Şeria'daki Harem-i İbrahim Camisi'ne yönelik saldırılarının, bölgedeki galeyanı artırdığını ve din savaşlarının fitilini ateşleyebileceğini belirtti.

Hüseyin, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin, boş gerekçelerle Harem-i İbrahim Camisi'nde ezan okunmasını ve camide namaz kılınmasını engellemesinin, Müslümanların camilerinde ibadet etmesini yasaklamak anlamına geldiğini bildirdi.

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri'yi gözaltına almasını kınayan Hüseyin, İsrail güçlerinin Kudüs'ün önemli şahsiyetlerini daha önce görülmemiş şekilde hedef alarak, susturma politikası izlediğine dikkati çekti.

Hüseyin, İslam dünyasına, Kudüs ve Filistin'e karşı sorumluluğunu üstlenme ve kutsal mekanları ve Filistin halkını koruma çağrısında bulundu.

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri, dün Doğu Kudüs'ün Es-Suvvane Mahallesi'nde bulunan evine baskın düzenleyen İsrail güçlerince gözaltına alınmıştı. Kısa süre gözaltında tutulan Şeyh Sabri, "halkı İsrail'e karşı tahrik etmek ve kışkırtmak" iddiasıyla suçlanmıştı.

Bir hafta Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırılma cezası verilen Şeyh Sabri serbest bırakılırken, çarşamba günü yeniden ifade vermeye gelmesi istendi.

Kaynak: AA

01/06/2020 12:01:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.