KUDÜS’TE 15 KOVİD-19 VAKA TESPİT EDİLDİ

Filistin Yönetimi Sağlık Bakanlığı Kudüs’te 15 yeni vakanın tespit edildiğini bildirdi.
07/04/2020 10:42:00

Filistin Yönetimi Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Müdürü Kemal El-Şahra yaptığı basın açıklamasında, işgal altındaki Kudüs’ün Bedevi, Cedira ve Kutna köylerinde 15 yeni vakanın tespit edildiğini, Filistin’de toplam koronavirüs vaka sayısının 252’ye yükseldiğini ifade etti.

Sağlık Hizmetleri Müdürü Kemal El-Şahra, 4 hastanın yoğun bakımında yattığını diğer hastaların durumunun ise stabil olduğunu belirtti. 

Kemal El-Şahra, Bedevi, Kutna, Cedira ve Beytunya bölgelerinin kritik olduğunu, bu bölgelerde yaşayanlara dışarı çıkmama ve bir süre evlerinde kalma uyarısı yaptı. 

Mescidi Aksa korona virüs nedeni ile tamamen kapatıldı

Koronavirüs salgını yüzünden ülkeler sıkı tedbirler alıyor. Filistin merkezli haber sitelerinde yer alan bilgilerde, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescidi Aksa’nın da  koronavirüs salgınından dolayı tamamen kapatıldığı belirtilmişti.

Kudüs’teki İslami Vakıflar İdaresi tarafından yapılan açıklamada, koronavirüsü salgınının yayılmasını önlemek için işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescidi Aksa'nın geçici olarak kapatılmasına karar verildiğini duyurmuştu.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

07/04/2020 10:42:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.