KUDÜSLÜ AİLE EVİNİ KENDİ ELLERİYLE YIKMAK ZORUNDA KALDI

İşgal belediyesi, Kudüslü Müfid Alkam’ı evini kendi elleriyle yıkmaya mecbur bıraktı.
06/10/2019 17:13:00

Kudüs’teki işgal belediyesi, kentin batısındaki Beyt Hanina beldesinde Kudüslü Müfid Alkam’ı 7 yıl süren kovalamacanın ardından evini kendi elleriyle yıkmaya mecbur bıraktı.

Alkam, işgal belediyesi memurlarının baskılarına dayanamadığını, hapisle ve yüksek para cezalarıyla tehdit edildiğini bildirdi.

İşgal belediyesi memurlarının baskılarından ve para cezasından kurtulmak için evini kendi elleriyle yıkmak zorunda kaldığını kaydeden Alkam, “Yedi yıl boyunca maruz kaldığım baskılardan bıktım” dedi.

İşgal belediyesi memurlarının baskılarının ve her an buldozerlerle gelip evini yıkacakları korkusunun hayatını cehenneme çevirdiğini kaydeden Alkam, yıkım ihbarları üzerine evini üç kez boşaltmak zorunda kaldığını açıkladı.

Evi ruhsatsız inşa ettiği gerekçesiyle Kudüs’teki işgal belediyesine 40 bin şikel ödediğini belirten Alkam, işgal mahkemesi ile mühendislere ve avukatlara da her yeni yıkım ihbarıyla birlikte çok miktarda para ödemek zorunda kaldığını söyledi.

Alkam, Beyt Hanina beldesindeki evini 2012 yılında inşa ettiğini ve evin 125 metrekare genişliğinde, dört oda ve bir salon ile bir mutfak ve iki banyodan oluştuğunu, evde eşi, dört oğlu ve bir kızıyla yaşadığını, çocuklarının en büyüğünün 24 ve en küçüğünün 8 yaşında olduğunu bildirdi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

06/10/2019 17:13:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.