KUTSAL MEKANLARA SANAL ZİYARET İMKANI

Başta Kabe-i Muazzama olmak üzere, Mescid-i Nebevi, Mescid-i Aksa gibi önemli yerler sanal ortamda gezilebiliyor
16/05/2020 10:06:00

Ramazan ayının son haftasına girdiğimiz şu günlerde koronavirüs salgını sebebiyle karantina süreci evlerimizde devam ediyor.

Salgın nedeniyle alınan tedbirlerle Müslümanlar için kutsal olan birçok mekana seyahat kısıtlaması getirildi. Ancak başta Kabe-i Muazzama olmak üzere, Mescid-i Nebevi, Mescid-i Aksa gibi önemli yerler sanal ortamda gezilebiliyor.

İşte hasret kaldığımız mübarek yerler...


KABE-İ MUAZZAMAMüslümanların kutsal mekanı Kabe-i Muazzama ve çevresi Mescid-i Haram’ı sanal turla ziyaret etmek mümkün. Müslümanların hac farizasını yerine getirmek için gittiği Kabe-i Muazzama şu sıralar koronavirüs salgınıyla en sakin günlerini yaşıyor. Ramazan ayını buruk geçiren Müslümanlar, kutsal topraklarla sanal ortamda hasret giderebiliyor.


https://www.360tr.com/kaaba-al-masjid-al-haram-mecca-virtual-tour_7697b4b28_en.html


MESCİD-İ NEBEVİ Mescid-i Haram'dan sonra Müslümanların ikinci kutsal mekanı olan Mescid-i Nebevi de sanal ortamda incelenebiliyor. Hicretten sonra Medine'ye yerleşen Hazreti Muhammed ve sahabesi tarafından inşa edilen Mescid-i Nebevi'yi, hacca ve umreye gidenler Mekke'den sonra ziyaret etmeden ülkelerine dönmüyor.


http://www.3dmekanlar.com/tr/mescid-i-nebevi.html


MESCİD-İ AKSAMüslümanların ilk kıblesi olan Kubbet'üs-Sahra kayalığının üzerine inşa edilen Mescid-i Aksa, Kudüs'te eski şehir bölgesinde Morya Tepesi adı verilen bir alanda yer alıyor. Hazreti Muhammed'in İsra-Miraç yolculuğunun ardından Müslümanlar yaklaşık 16 ay boyunca Mescid-i Aksa'ya yönelerek namaz kıldı. Sanal yolculukta Mescid-i Aksa'yı da ziyaret edebilirsiniz.

http://www.3dmekanlar.com/en/al-aqsa-mosque.html

16/05/2020 10:06:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.