Mescidi Aksa Hatibi Şeyh Sabri: Fransa kendine kötülük ediyor!

Şeyh İkrime Sabri, Fransa’nın muazzez Peygamberimize değil bilakis kendisine kötülük ettiğin söyledi.
30/10/2020 14:47:00

Eski Kudüs-Filistin Müftüsü olan ve halihazırda Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanlığı görevini yürüten Şeyh İkrime Sabri, Kudüslülerin Fransa başta olmak üzere Hazreti Muhammed'i hedef alan her yapıyı kınayacağını ve Peygamberimizi ne denli sevdiklerini bütün dünyaya ilan edeceğini belirtti.

Mescidi Aksa imam hatipleri ile Kudüslü vakıflar, Peygamberimizin doğum yıl dönümü münasebetiyle ve son zamanlarda Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yayınlanması, okullarda çocuklara gösterilmesi sebebiyle bugünü öfke günü ilan edip tüm Filistinlilerin Aksa’ya akın etmesini talep etmişti.

Filistin davasının öncü isimlerinden olan Şeyh Sabri, Allah’ın son elçisi Efendimize karşı Fransa’da yürütülen kara propagandanın tüm Müslümanların öfkelenmesi ve harekete geçmesine neden olduğunu belirtti.

Yaptığı açıklamada Şeyh Sabri, Fransa’nın muazzez Peygamberimize değil bilakis kendisine kötülük ettiğini, değerini düşürdüğünü ve dünyadaki itibarını yok ettiğini kaydetti.

Diğer taraftan binlerce Filistinli, dün Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) doğumunun yıl dönümü münasebetiyle işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescidi Aksa'da bir araya geldi.

Filistinliler, kutlamalar sırasında Hz. Muhammed'i hedef alan karikatürleri ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı ifadelerini kınamak için gösteri düzenledi.

Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin başının kesilerek öldürülmesi üzerine Macron'un büyük bir kısmının İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamaları ile Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin binaların duvarlarına yansıtılması, İslam dünyasında tepki ve protestolarla karşılanmıştı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

30/10/2020 14:47:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.