MÜSLÜMANLARA "KUDÜS BAĞLANTILI UMRE" YASAĞI !

İşgalci İsrail, Güneydoğu Asya'dan gelen Müslümanların Mescid-i Aksa'da umre ziyareti yapmasını yasakladı.
29/05/2017 11:40:00

İşgalci İsrail, Güneydoğu Asya'dan gelen Müslümanların Mescid-i Aksa'da umre ziyareti yapmasını yasakladı.

 

Çeşitli Güneydoğu Asya ülkelerinden bir grup Müslümanın Cumartesi günü Mescid-i Aksa Camii'nde Umre ziyareti gerçekleştirmesi yasaklandı.

Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (SAV) bir hadisinde üç mescit, Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa için yolculuk edileceğini buyurmuştur. 

Müslümanlar da hem bu kapsamda hem de Kutsal Kent ve El-Aksa'ya uygulanan İsrail işgalini kırmak için Kudüs ve El Aksa Camii'ne umre bağlantılı ziyaretler düzenliyor.

İşgalci İsrail'İn bu adımına Filistin Yönetimi Başkanı'nın diyanet danışmanı ve  Dini İşler Bakanı Mahmud El-Habbaş'tan tepki geldi. Habaş, Dünyada bir milyardan fazla Müslümanın Ramazan ayında Kutsal Şehir'deki Arap ve İslam varlığını yoğunlaştırması ve El Aksa Camii'ni ziyaret etmesinin işgalcilere açık bir mesaj olduğunu, kutsal Caminin yalnız olmadığını ve dua etmek için uygun bir fırsat olduğunu söyledi. 

Habaş, İsrail'in Kudüs'e yaptığı tehlikeli adımları görmek ve ibadet özgürlüğüne kavuşmak için Müslümanlara El-Aksa'yı ziyaret etme çağrısında bulundu.

Bakan Habaş, El-Aksa'yı ziyaret etmenin İslam ve Arap ülkesi için turizm programlarına girdiğine dikkat çekti.

 

29/05/2017 11:40:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.