Nablus'un güneyinde bir yerleşimci Filistinli bir çocuğa kasten çarptı

Dün ikindi vakitlerinde Nablus'un güneyindeki Beyta kasabasının girişinde bir yahudi yerleşimcinin arabasıyla, Filistinli bir çocuğa kasten çarptığı haber verildi.
21/05/2022 09:45:00

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre Beyta Kavşağı'nda yerleşimcinin kasten çarptığı çocuğun bedeninde şişmeler ve eziklikler meydana geldi.

Kaynaklar çocuğun tedavi için hastaneye kaldırıldığını bildirdiler.

Batı Şeria bölgesinde Filistinlilerin arazilerinin zorla gasp edilmesi suretiyle inşa edilen yahudi yerleşim merkezlerine adeta birer eşkıya sürüsü gibi yerleştirilen yahudi yerleşimciler sadece Filistinlilerin evlerini yakmakla, arazilerini tahrip etmekle, ağaçlarını sökmekle, koyunlarını çalmakla, çocuklarını korkutmakla kalmıyor. Aynı zamanda yollarda yaya olarak yürüyen insanlarına kasıtlı olarak arabalarıyla çarpıyorlar. Bu yüzden bölgede bu tür kasıtlı çarpma olaylarına sıkça rastlanıyor.

6 Ocak 2022 tarihinde de Mustafa Yasin Kulne isimli bir genç Ramallah'ın batısındaki Safa köyünde bir yerleşimcinin kasıtlı olarak çarpması neticesinde hayatını kaybetmişti.

Ondan bir süre önce 24 Aralık 2021 tarihinde de 60 yaşında bir Filistinli Ramallah'ın doğusundaki Sencel kasabasında yine bir yerleşimcinin kasıtlı çarpması sonucu vefat etmişti.

21/05/2022 09:45:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.