Nisan ayında 420 Filistinli gözaltına alındı

İşgal güçleri Kudüs'te 420 Filistinliyi gözaltına aldı, gözaltına alınanlar arasında 65 çocuk ve 10 kadın bulunuyor.
02/05/2021 21:11:00

Filistin Esir Araştırmaları Merkezi, işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik baskılarını ve gözaltı operasyonlarını Nisan ayında da sürdürdüğünü, operasyonların özellikle Kudüs kentini hedef aldığını açıkladı.
 
Merkez, işgal güçlerinin gözaltına aldığı Filistinlilerle ilgili aylık raporunda geçen ay yarısı Kudüs kentinde olmak üzere 420 kişinin gözaltına alındığını, gözaltına alınanlar arasında 65 çocuk ve 10 kadın bulunduğunu bildirdi.
 
Raporda, Kudüs kentinde Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına ve Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlara karşı direnen Filistinlilere işgal güçlerinin yoğun gözaltı operasyonlarıyla cevap verdiği kaydedildi.
 
İşgal güçlerinin gözaltı operasyonlarını Kudüslüleri sindirmek ve korkutmak için gerçekleştirdiğine dikkat çekilen raporda, geçen ay sadece Kudüs’te 200’den fazla kişinin gözaltına alındığı, gözaltına almaların daha çok Babu’l-Amud bölgesinde, Eski Belde semti çevresinde ve Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yoğunlaştığı ifade edildi.
 
Filistin Esir Araştırmaları Merkezi, işgal güçlerinin Nisan ayında Gazze Şeridi’nden de 9 kişiyi gözaltına aldığını, gözaltına alınanların hepsinin Gazze Şeridi’nin doğusundaki sınır hattını geçtikleri gerekçesiyle gözaltına alındıklarını, çoğunun birkaç saat sorguya çekildikten sonra serbest bırakılarak Gazze Şeridi’ne geri gönderildiğini belirtti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

02/05/2021 21:11:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.