On binlerce Filistinli Cuma namazını Mescid-i Aksa’da kıldı

İşgal güçlerinin tüm engelleme çabalarına rağmen on binlerce Filistinli bugün Cuma namazını Mescid-i Aksa’da eda etti.
30/09/2022 16:46:00

Yerel kaynaklar, Kudüs’ün, 1948’de işgal edilen toprakların ve Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinden Filistinlilerin işgal güçlerinin kontrol noktalarındaki ve Kudüs girişindeki engelleme çabalarına rağmen Mescid-i Aksa’ya ulaşmayı başardıklarını söyledi.


Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, bugün Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılanların sayısının 45 bine ulaştığını açıkladı.


İşgal güçlerinin Kudüs caddelerinde ve Mescid-i Aksa çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldığını belirten İslami Vakıflar Dairesi, Mescid-i Aksa kapılarında görevli işgal polislerinin Filistin’in dört bir köşesinden gelenlerin girişte kimliklerini kontrol ettiğini ve onlarcasının Mescid-i Aksa’ya girmesine izin vermediğini bildirdi.


Bu arada, Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh Muhammed Serendah, Cuma hutbesinde Mescid-i Aksa’da nöbet tutma sevabından geri kalanların pişman olacakları uyarısında bulundu.


Mescid-i Aksa’da nöbet tutma şerefine nail olanların Allah’ın seçkin kulları olduklarını söyleyen Serendah, Allah’ın o kişileri Mescid-i Aksa’ya komşu olarak seçtiğini, murabıtların Mescid-i Aksa’da secde etmeye ve Kur’an okumaya devam edeceklerini ifade etti.


Serendah, Mescid-i Aksa’daki Cuma hutbesinde ayrıca şehitlerin kahramanlıklarına ve geçtiğimiz günlerde Katar’ın başkenti Doha’da 96 yaşında hayata gözlerini yuman Şeyh Yusuf El-Karadavi’nin Filistin davasına verdiği desteğe değindi.

30/09/2022 16:46:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.