Ramazan için Mescidi Aksa’ya yönelik tehlike uyarıları yapılıyor

Mescidi Aksa murabıtı Henadi Halevani, Ramazanda Mescidi Aksa'yı hedef alan tehlikeli planlar konusunda uyarıda buldu.
03/04/2021 21:24:00

Mescidi Aksa murabıtı Henadi Halevani, önümüzdeki Ramazan ayında mübarek Mescidi Aksa'yı hedef alan tehlikeli planlar konusunda uyarıda bulunarak, çok geç olmadan bu planlara karşı harekete geçilmesi çağrısı yaptı.

Halevani, "Tapınak Grupları" olarak adlandırılan aşırılık yanlısı Siyonist örgütlerin, Ramazan’ın 28’ine denk gelen ve Kudüs Günü olarak adlandırdıkları kutlamalar için baskın düzenleme çağrıları yaptıklarını, bu nedenle Mescidi Aksa’nın büyük tehlike altında olduğunu belirtti.

Kutsallığı veya fazla bir önemi olmasa dahi Tapınak (Heykel) gruplarının, Mescidi Aksa’yı zaman ve mekân yönünden bölme planlarının uzantısı mahiyetinde Aksa’yı Yahudileştirmek ve işgal etmek için her tarihi veya dini bayramı istismar ettiği kaydedildi.

Halevani, Tapınak gruplarının bu günlerde en aşırılık yanlısı liderlerden yedisinin son seçimlerde mecliste sandalye kazanmasından yararlanmaya çalıştıklarını belirtti.

Tapınak grupları, gençlik örgütlerini ve Yahudi dini okullarını, Ramazan'ın 28’ine denk gelen 10 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek olan Kudüs Günü’ndeki baskının nasıl organize edileceğini görüşmek için bir hazırlık programına davet etti.

Bu etkinlik yarın yani büyük baskından otuz beş gün önce Kudüs'ün batısında gerçekleşecek. İlk kez Mescidi Aksa’ya yönelik bir baskın için bu büyüklükte bir hazırlık konferansı çağrısı yapılıyor.

Söz konusu konferans etkinliğinde İsrail hükümetinin hahamları ve bakanları konuşma yapacak.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

03/04/2021 21:24:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.