Siyonist İsrail'den Kudüslü gence Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası

İşgalci İsrail polisi, Kudüslü bir genci Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma şartıyla serbest bıraktı.
14/11/2020 17:53:00

İşgalci İsrail polisi, Kudüslü bir genci Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma şartıyla serbest bırakırken başka bir genci ise ifade vermek üzere soruşturma merkezine çağırdı.

Filistinli Vadi Hilve Enformasyon Merkezinde yer alan bilgiye göre, işgal güçleri, Vadi el-Cevz sakinlerinden Filistinli bir genci, bir hafta süreyle Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma ve sürenin dolmasından sonra da ifade vermeye gelmesi şartıyla serbest bıraktı.

Söz konusu uzaklaştırma cezası verilen Kudüslü gencin geçen perşembe günü işgal güçleri tarafından Mescid-i Aksa'nın Hıtta Kapısı’nda tutuklanan Arin Zeanin olduğu öğrenildi. Aynı zamanda Zeanin'in bir ay önce özgürlüğüne kavuşan eski bir esir olduğu bildirildi.

Diğer yandan Mescid-i Aksa’dan çıkarken işgal güçlerince gözaltına alınan Filistinli Muaz Ebu Arefe Kışla soruşturma merkezine ifade vermeye çağrıldı.

Kudüslüler, Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırılma ve orada ibadetten mahrum bırakılmanın zulmüne maruz kalıyor. Ancak ulaşabildikleri kadar mescidin avlusuna yaklaşıp namaz kılmak ve hazır bulunmakta ısrar ediyor.

Siyonist işgal rejimi, Mescid-i Aksa murabıtlarını Aksa’dan uzaklaştırma, alıkoyma, baskı ve saldırılarla hedef alıyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

14/11/2020 17:53:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.