SİYONİST REJİMDEN KUDÜS'TE FİLİSTİNLİLERE BASKIN!

İsrail güçleri işgal altındaki Kudüs'ün Eski Şehir beldesinde bazı Filistinlileri evlerine baskınlar düzenleyerek gözaltına aldı.
06/04/2020 12:49:00

Siyonist İsrail güçleri işgal altındaki Kudüs'ün Eski Şehir beldesinde bazı Filistinlileri evlerine baskınlar düzenleyerek gözaltına aldı.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre İsrail polisi, Kudüs Valisi Adnan Gays'ı gözaltına almasından birkaç saat sonra iki Filistinli gencin de evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Bu arada Fetih hareketinin Kudüs'teki yetkilisi Şadi Mutavver'in evine baskın düzenleyerek arama yaptı.

Filistin direniş grupları işgal güçlerinin evvelki gün Kudüs İşleri Bakanı Fadi El-Hedmi'ye vahşice saldırdıktan sonra kendisini gözaltına almasının ardından Filistin'in resmi yetkililerinin evlerine baskınlar düzenlemesine ve tutuklamalar yapmasına tepki gösterdiler.

Direniş grupları yaptıkları açıklamada işgal güçlerinin Vali Gays'ı hiçbir geçerliliği olmayan sebeplerle gözaltına aldıklarını ve yine aynı şekilde Mutavver'i de ifade vermeye çağırdıklarını hatırlatarak asıl amacın Filistinlilerin Kudüs'te koronavirüsle mücadele çerçevesinde ulusal bir faaliyet yapmalarına engel olmak olduğunu belirttiler.

Açıklamada: "İşgal yönetiminin muhtelif uygulamaları bizim halkımızın mensuplarına karşı görevlerimizi, İsrail sağlık kurumlarının ihmalleri karşısında onların sağlıklarını ve hayatlarını korumak için bize düşen rolü yerine getirmemizi engelleyemeyecektir" denildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

06/04/2020 12:49:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.