Sur Baher'in Batısındaki Yeni Yerleşim Bölgesi, Kudüs'teki Arap Varlığını Tehdit Ediyor

İşgal Hükümeti ile Kudüs Belediyesi, Kudüs’ü Yahudileştirmek için adeta zamana karşı yarışıyor.
12/01/2022 10:39:00

İşgal Hükümeti ile Kudüs Belediyesi, Kudüs’ü Yahudileştirmek için adeta zamana karşı yarışıyor. İşgal rejimi daha önce eşi görülmemiş projelerini, Arap ve uluslararası sessizlikten istifade ederek uygulamaya başladı ve Kudüs’teki yerleşim ve Yahudileştirme planlarını onaylamak için adımlarını hızlandırdı.

Kudüs Belediyesi yaptığı açıklamada, "Belediyemizin Bölge Planlama ve İnşa Komitesi, güney kanal kompleksinde yeni bir yerleşim bölgesi inşa etmek için yeni bir plan sunma kararı aldı." dedi.

Plan, 1.215 konut birimi, 28 katlı bir kule ve katları 7 ila 11 arasında değişen 11 konut kompleksini içeren yeni bir mahallenin inşasını önermektedir.

Kudüs belediyesine göre, plan açık bir kamusal alan ve bir ilkokul, bir anaokulu ve bir spor salonu da dahil olmak üzere kamu binaları ve kurumları için de 9 ayrı alan sağlıyor.


Kudüs'teki işgalin belediye başkanı Moshe Lion şunları söyledi: "Kudüs'ü inşa etmeye devam ediyoruz. Ramat Rachel’in güneyindeki konut kompleksinin inşası, belediyenin boş alanlara bina inşa ederek ve kentsel yenilenmeyi teşvik ederek şehirdeki konut arzını artırma politikasının bir parçası."

12/01/2022 10:39:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.